Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
Program Czuwania na ...
Program formacyjny
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
PÓJDŹ ZA MNĄ - Prymicje ks. Macieja
Z naszych Wspólnotwitamy PrymicjantaORATORIUM W KRAKOWIE. "Witamy Ciebie tutaj jak brata, tu Twe kleryckie płynęły lata" - tak powitaliśmy naszego księdza Maćka Ciamagę podczas Jego Mszy Świętej prymicyjnej, którą odprawił w naszej parafii 20 maja 2008 r. Diakon Grzegorz podczas kazania przypomniał, że Pan Jezus każdego z nas zaprasza, abyśmy wstąpili na drogę naszego powołania słowami "pójdź za mną" i nawet gdy będzie nam ciężko na tej drodze, to zawsze powinniśmy pamiętać, że "Jezus ze mną w łodzi jest" i "mocną ręką trzyma mnie"! Po Mszy Świętej, życzeniach i uroczystym błogosławieństwie prymicyjnym, przeszliśmy do naszych salek, aby wspólnie z Braćmi Maćkiem, Grześkiem i Krzyśkiem dzielić ich radość i szczęście. Zabawa była wspaniała! Dziękujemy i jeszcze raz życzymy, aby Was Pan Bóg prowadził na Waszej drodze, Święty Michał Archanioł wspierał w walce ze złem, a Maryja otaczała matczyną miłością!
Dodane przez dnia 21 maj 2008 07:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 13143 Czytań · Drukuj · PDF document
Gość w dom
Dom Generalny
Marek Jurek i Matka Generalna16.05.2008r. zawitał do naszego domu Pan Marszałek Marek Jurek, zarejestrowany jako kandydat w wyborach uzupełniających do Senatu RP na Podkarpaciu. W pamiątkowej księdze zgromadzenia napisał:Drogim Siostrom, z prośbą o stałą modlitwę, by Regnum Christi panowało w ojczyźnie i całym świecie, i z życzeniami wiary, że u Boga wszystko jest możliwe. Takiej wiary na pewno bardzo wszystkim potrzeba, w sytuacji chaosu moralnego i nieporządku prawnego, jaki narasta w dzisiejszym świecie. Mogliśmy czekać na niepodległość ponad sto lat -mówił Pan Marszałek- ale nie wyrzec się niepodległości. Musimy czekać na uszanowanie prawdziwych wartości, ale nie wyrzec się tych wartości. A zatem módlmy się przyjdź Królestwo Twoje, także tutaj, na ziemi, w sercu każdego z nas. Wybierając zasady życia, jakie nam wskazuje Chrystus, opowiadamy się za Bożym panowaniem. A to nigdy nie jest przeciwko człowiekowi, żadnemu!
Dodane przez cssma dnia 16 maj 2008 16:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3651 Czytań · Drukuj · PDF document
Z życia "małych michalitek"
Formacja
 POSTULAT. Przez cały rok formacyjny, oprócz zajęć na Międzyzakonnym Wyższym Instytucie Katechetycznym, uczestniczyłyśmy w serii wykładów domowych;. Poznawałyśmy tajniki życia modlitwy, które odkrywała przed nami nasza Mistrzyni S.Ligia. Z zapartym tchem słuchałyśmy ks. Ryszarda Cwynara CSMA, który z markiewiczowskim zapałem i miłością prowadził wykład na temat naszego Ojca Założyciela. A we wtorkowe popołudnia, z pomocą S. Przełożonej Kariny systematyzowałyśmy wiedzę z katechizmu. Był to także czas dzielenia się i refleksji na temat poszczególnych prawd wiary. Wykłady z Katechizmu zakończyły się egzaminem, który odbył się w święto Maryi Matki Kościoła- 12 maja. Dwie zdające osoby - post. Aldonę i post. Dorotę egzaminowała komisja także dwuosobowa: Nasza Matka Generalna i Siostra Przełożona Karina. Wynik był jednomyślny: zdałyśmy! Po południu wielka niespodzianka: wraz z naszym sąsiadem, Panem Profesorem Wincentym Kućmą oglądałyśmy jego dzieło-  Ołtarz Trzech Tysiącleci na Skałce.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 14 maj 2008 22:55 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 4052 Czytań · Drukuj · PDF document
Procesja Na Skałkę
Z naszych Wspólnot
sw StanislawKRAKÓW. PROCESJA STANISŁAWOWSKA. Każdego roku 8 maja cała Archidiecezja Krakowska, a wraz z nią cały Kościół w Polsce przeżywa doniosłą Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, który poniósł męczeńską śmierć podczas sprawowanej Mszy św. w krakowskim kościele na Skałce. Ważnym akcentem tej Uroczystości w Krakowie jest procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. W tym roku Procesja Stanisławowska zbiegła się z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 11 maja szlakiem św. Męczennika pielgrzymowaliśmy, dziękując Bogu za orędownictwo św. Stanisława dla Kościoła i Ojczyzny.Naszej modlitwie przez całą drogę towarzyszył śpiew liturgiczny, przeplatany utworami w wykonaniu orkiestry. To religijne wydarzenie zgromadziło rzesze wiernych przybyłych z całej archidiecezji, w tym licznie obecnych kardynałów, biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów seminariów duchownych, delegacji parafii, szkół katolickich i wyższych uczelni, stowarzyszeń i organizacji, przedstawicieli rządu i władz miasta Krakowa.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 12 maj 2008 20:55 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 4277 Czytań · Drukuj · PDF document
Majowe Miejsce Piastowe
Dom Generalny
Maryja w magnoliachMaj, w dodatku - Trzeci, a co więcej - Pierwsza Sobota Miesiąca. Serce samo biegnie ku Maryi. W miesiącu poświęconym Jej czci, nasz ogród w Miejscu Piastowym także śpieszy, by swym pięknem chwalić Maryję, Królową Polski. A na Górce przygotowania do rozpoczęcia Fatimskich Nabożeństw (w każdą 1-ą sobotę miesiąca do października).
Szczególne nabożeństwo do Maryi Królowej Polski wszczepił w swoich duchowych synów i córki nasz Założyciel, bł. ks. Bronisław Markiewicz.

Dodane przez cssma dnia 02 maj 2008 22:14 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 5003 Czytań · Drukuj · PDF document
Anielski koncert w Roku św. Michała Archanioła
Z naszych Wspólnotpraca dzieckaKRAKÓW - KOSOCICKA Koncert Anielski zgromadził w kaplicy naszego domu rodziców naszych przedszkolaków oraz siostry z okolicznych wspólnot. Zaproszony był też Św. Michał i wszyscy Aniołowie, bo to ku ich czci dzieci z naszego przedszkola śpiewały piosenki i recytowały "poezję anielską". Specjalnie na tę uroczystość powstała nowa piosenka dla dzieci o św. Michale. Okazją do zorganizowania koncertu było zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy portret lub figurkę św. Michała. W konkursie wzięły udział nie tylko dzieci. Niektóre prace zostały wykonane "rodzinnie". Naszą domowa wspólnotę reprezentowała s. Karolina wykonując "podobiznę" św. Michała na szydełku. Aby umożliwić wszystkim dzieciom udział w konkursie s. Joachima wraz z grupą Maluszków wykonała duży portret Św. Michała techniką origami z kółek, a Starszaki pod kierunkiem s. Elizy ułożyły wiersz.
Dodane przez cssma dnia 24 kwiecień 2008 20:57 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 13928 Czytań · Drukuj · PDF document
Krzyż Jana Pawła II w Parafii Miłosierdzia Bożego.
Z naszych Wspólnot
Jan Paweł II z krzyżemZĄBKI Krzyż, który Ojciec Święty Jan Paweł II trzymał podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w 2005 r przybył do naszego kościoła w Zabkach. Peregrynację krzyża w niedzielny wieczór poprzedził koncert upamiętniający Pontyfikat Jana Pawła II w wykonaniu chórów i solistów ząbkowskich.
Po powitaniu krzyża, ok. godz. 17.00, odprawione zostały uroczyste Nieszpory o Krzyżu św. i Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W czasie homilii ks. proboszcz Andrzej Kopczyński podkreślił, że jest to szczególny czas łaski dla naszej parafii oraz zachęcił wiernych, by w tych dniach nie żałowali swego czasu dla Boga i trwali na adoracji krzyża, polecając Miłosiernemu Panu swoje intencje przez wstawiennictwo Sł. B. Jana Pawła II.
Dodane przez cssma dnia 22 kwiecień 2008 17:30 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 12318 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła Siostra Renata Nowak
Dom Generalny
s.Renata NowakŚp. Siostra Renata Krystyna Nowak, przeżyła 72 lata, w tym 55 w Zgromadzeniu Sióstr św. Michała Archanioła. Siostra pochodziła z Polanki (Krosno). Wstąpiła do Zgromadzenia w 1953 r. i rozpoczęła formację w Miejscu Piastowym. Tutaj też złożyła pierwsze śluby zakonne (w 1956 ) i jeszcze przez rok pozostawała w domu macierzystym Zgromadzenia.
Pracowała głównie jako katechetka, ale była też zakrystianką i kancelistką. Przebywała na naszych placówkach w Gołąbkach, Radomiu, Skrzynnie, Szydłowcu, Solcu n/Wisłą, Dobrzechowie, Głogowie Młp., Orońsku, Kowali i Widełce. Przez wiele lat pełniła funkcję przełożonej domu (w Głogowie, Solcu n/Wisłą i w Kowali); Poważnie chora i potrzebująca stałej opieki powróciła do Miejsca Piastowego w listopadzie 2007r. Tutaj też odbywają się jej obrzędy pogrzebowe - w poniedziałek 21 kwietnia 2008 r. o godz. 12.00.
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
Dodane przez cssma dnia 21 kwiecień 2008 09:50 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 11729 Czytań · Drukuj · PDF document
Rekolekcje z rodzinami
Z naszych Wspólnot
 WIDEŁKA. W nowo wybudowanym domu rekolekcyjnym rzeszowskiej Wspólnoty Domowego Kościoła znajdującym się w Czarnej Sędziszowskiej w dniach 05.04 do 06.04 odbyły się wyjątkowe rekolekcje ewangelizacyjne. Uczestniczyły w nich wychowanki z Katolickiej Placówki Wychowawczej Nasz Dom w Widełce wraz ze swoimi rodzinami naturalnymi, a także rodziny zaprzyjaźnione z Rzeszowa, do których często wyjeżdżają dziewczyny.
Dodane przez cssma dnia 07 kwiecień 2008 16:16 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7216 Czytań · Drukuj · PDF document
Obchodzimy Rocznicę Śmierci Jana Pawła II
 W 3 rocznicę odejścia Jana Pawła II do domu Ojca, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle, przygotowała sztukę pt: "Wyspa". Mieszkańcy wyspy to ludzie młodzi, którzy pogubili się na drogach swojego życia. Pojawienie się Magdy, która przedstawia im słowa papieża o godności każdego człowieka, zmienia ich życie.
Z pewnością dla wielu ludzi Jan Paweł II i jego nauczanie jest drogowskazem. Na łamach różnych pism załączane są świadectwa osób, które dzięki Jego posłudze doświadczyły szczególnego działania Boga w swoim życiu. Jeśli macie tego typu doświadczenia, podzielcie się z nami. Zachęcamy do pisania komentarzy pod tym newsem.
Dodane przez cssma dnia 02 kwiecień 2008 16:50 · Czytaj więcej · 8 Komentarzy · 9676 Czytań · Drukuj · PDF document
ALLELUJA! Życzenia Wielkanocne Matki Generalnej
Życzenia Wielkanocne Matki Generalnej
Dodane przez bronio dnia 22 marzec 2008 22:02 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5193 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 130 z 137 << < 127 128 129 130 131 132 133 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Monika Kubiszyn

Na dzisiaj
Losowa fotka
czekacie na lekarza?
czekacie na lekarza?
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.